07 czerwca 2021

Facebook

Social Media

4 tipy, jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie jako grafik / web designer

Wreszcie! Nadszedł ten dzień, gdy na śledzonych przez Ciebie portalach z ogłoszeniami o pracę pojawiła się ta “jedyna”. Istna perełka, na którą czekasz tygodnie, miesiące, a może nawet lata. Już wiesz, że to praca Twoich marzeń. Dlatego, zanim zaaplikujesz, chcesz mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Wreszcie! Nadszedł ten dzień, gdy na śledzonych przez Ciebie portalach z ogłoszeniami o pracę pojawiła się ta “jedyna”. Istna perełka, na którą czekasz tygodnie, miesiące, a może nawet lata. Już wiesz, że to praca Twoich marzeń. Dlatego, zanim zaaplikujesz, chcesz mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Co zrobić, aby Twoje szanse na zatrudnienie wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent? Sprawdź 4 poniższe wskazówki, dzięki którym wyróżnisz się na tle innych kandydatów. I kto wie... może z łatwością podbijesz serca rekruterów ! Praca grafika

TIP nr 1: pokaż swoje doświadczenie

Branża graficzna i web designerska stanowią doskonały przykład na to, że wykształcenie to tylko “miły” dodatek do faktycznych umiejętności. Nawet dyplomy potwierdzające ukończenie najlepszych uczelni zdadzą się na nic, jeśli nie są poparte praktyką, a same realizacje pozostawiają wiele do życzenia. W związku z tym, w swojej aplikacji skup się na ukazaniu swojego doświadczenia. Wskaż firmy, a przede wszystkim pochwal się realizacjami, które udało Ci się dla nich wykonać. A co jeśli brakuje Ci doświadczenia?

TIP nr 2: zaprezentuj swoje portfolio

W tej pracy nie ma zmiłuj. Jeśli nie możesz pochwalić się kilkoma latami doświadczenia w pracy “na etacie” lub współpracy na zasadach B2B – i tak musisz udowodnić, że znasz się na tym fachu. Dlatego pochwal się swoimi projektami – nawet, jeśli do tej pory były tworzone wyłącznie “do szuflady”, nieodpłatnie lub po prostu “dla znajomych”. Nie masz ich? W takim razie zakasaj rękawy i przygotuj kilka projektów, które pokażą Cię z jak najlepszej strony. Portfolio gotowe? W takim razie pora na kolejny krok.

TIP nr 3: przygotuj się do rozmowy

Nawet najlepsze projekty mogą umknąć uwadze rekrutera, jeśli dostrzeże on, że stoi za nimi wystraszony i niepewny siebie kandydat. Dlatego, jeszcze na długo przed tym, aż zdecydujesz się na wysłanie swojej aplikacji – upewnij się, że jesteś gotowy do rozmowy telefonicznej, jak i spotkania “na żywo”. Jak to zrobić?
  • Zapoznaj się z działalnością firmy, do której aplikujesz. Dowiedz się, czym się zajmuje, jak wygląda jej kultura pracy, co ceni w kandydatach. Jeśli możesz - zasięgnij opinii wśród znajomych, a także były, jak i obecnych pracowników.
  • Przestudiuj swoje projekty i zanotuj wszystkie najistotniejsze informacje na ich temat. Pamiętaj o podkreśleniu swojej roli w ich powstawaniu oraz tego, jak wpłynęły na biznesy firm, które z nich korzystają.

TIP nr 4: wyluzuj

Weź pod uwagę, że stres może działać na Twoją niekorzyść. Zamiast przejmować się tym “co będzie, jeśli mnie nie zatrudnią?!” - po prostu aplikuj. Bądź pewny siebie i udowodnij, że Twoja kandydatura to jedyny, sensowny i najlepszy wybór. Nawet, jeśli nie uda Ci się tym razem - pamiętaj, że to nie koniec  świata. Za pewien czas znajdziesz kolejne atrakcyjne ogłoszenie, na które warto zaaplikować i w końcu dostaniesz pracę swoich marzeń.

Praca web designer jobsor

Praca grafika i web designera – jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Jak widzisz – wystarczy tylko kilka prostych zabiegów, aby perspektywa zatrudnienia w wymarzonej firmie stała się całkiem realna. Sprawdź nasze TIPy, wdróż je w życie i aplikuj. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Ci na rozpoczęcie pracy tam, gdzie chcesz!

Gdzie szukasz pracy dla grafika i web designera?

Jednym z ciekawszych miejsc na mapie polskiego, jak i zagranicznego Internetu jest portal Jobsora.com. Znajdziesz w nim setki, a nawet tysiące ogłoszeń, spośród których z łatwością wybierzesz te, które odpowiadają Twoim preferencjom. Jeśli sądzisz, że ten wpis może być pomocy – podziel się nim ze swoimi kontaktami. Z góry dziękujemy ! Co zrobić, aby Twoje szanse na zatrudnienie wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent? Sprawdź 4 poniższe wskazówki, dzięki którym wyróżnisz się na tle innych kandydatów. I kto wie... może z łatwością podbijesz serca rekruterów !

Uważasz, że ten wpis jest wartościowy? Zrób nam przysługę i podziel się nim wśród znajomych. Będziemy bardzo wdzięczni!

     

Komentarze: